Ako vediete svoj život? Systematickosť, organizovaný bordel a totálny chaos

work

Myslím, že existujú len tri typy ľudí v súvislosti s tým ako veľmi majú zorganizovaný svoj život. Myslím tým všetky životné oblasti od systému značenia si pracovných povinností cez prípravu na dovolenku až po to, aký poriadok majú vo svojom byte.

Rozdelila som ich teda na tri skupiny, sú to:

  1. Systematici
  2. Organizovaní bordelári
  3. Vyznávači totálneho chaosu

K systematikom patria ľudia, ktorý majú zorganizované perfektne úplne všetko. Oblečenie v komínkoch, v diári naplánovaná skoro každá minúta na ďalší týždeň. Tajné poznávacie znamenie: Neznášajú spontánnosť. Dom na kľúč majú zarezervovaný tri roky dopredu a objednávajú si alkohol online minimálne 3 mesiace pred menšou narodeninovou oslavou. Pre istotu.

O tých, ktorí vyznávajú ba až sa vyžívajú v organizovanom chaose sa tvrdí, že sú nadpriemerne inteligentní a oni sa k tomu radi hlásia. Pravdou je, že veľmi efektívne pracujú v prostredí, ktoré by pre systematikov znamenalo stav blízky šialenosti či záchvat paniky.

K vyznávačom totálneho chaosu patria 2 skupiny ľudí. Jedny sú vyextrémovaní organizovaní bordelári, ktorí nemali už dlhšie čas si aspoň trochu upratať. Tento stav im až tak nevadí, vyznajú sa v ňom, ale pri najbližšej príležitosti radi posunú stav vecí na 2 stupeň a teda na organizované bordelárstvo. Vyznávači totálneho chaosu sa v tomto stave nachádzajú nedobrovoľne, respektíve si to nevedie lepšie zariadiť, ale najradšej by boli v stave číslo jedna a to v stave systematika. Pre svoju neschopnosť udržať veci v poriadku alebo v niektorých v prípadoch lenivosti veľmi ľahko prepadajú do totálneho chaosu. Keďže ho nevedia zvládať, po určitom čase si vymedzia celý deň na to, aby celý svoj život dostali naspäť do stavu systematika, keďže ho však opäť za istú dobu nezvládnu udržať,  rýchlo znova prepadnú do trojky a tak stále dookola. A do akej skupiny patríte vy?