Altánok vám spríjemní čas v záhrade

Altánok alebo kryté záhradné posedenie vám predĺži sedenie vo dvore a spríjemní rodinné oslavy a príležitosti.  Ak budete dopredu myslieť na jeho komfort a priestornosť naozaj vám dobre poslúži a vy si ho plnohodnotne užijete. Nezabudnite však myslieť aj na dizajn altánku. Pri realizácií vášho rodinného altánku musíte tiež byť opatrný pri rozhodovaní o tom čo sa vám bude hodiť a čo vám bude vyhovovať.

altánok

Aké je správne miesto pre umiestnenie altánku?

Správne miesto, kde môžete s istotou umiestniť váš altánok je miesto s výhľadom na najkrajšiu časť vášho pozemka alebo záhrady. Pre altánok voľte správne miesto tak, aby bolo možné využiť relaxačnú zónu aj v nepriaznivom počasí a stala sa vaším pohodlným pracoviskom pri domácich a záhradkárskych prácach. Je len na vás, či sa rozhodnete o samostatne stojacu drevostavbu, alebo ju zriadite už k nejakej inej stavbe. Miesto pre altánok získate aj odstránením alebo presunutím ozdobného záhonu alebo záhradky, upravením trasy vašich chodníkov, alebo presunutím miesta na hranie vašich deti. Pri rozhodovaní o realizácií vášho altánku, uprednostnite radšej vaše vlastné riešenie na mieru pred hotovými stavebnicami, ktoré často nemusia byť podľa vašich predstáv.

Ako oddeliť altánok?

Ak si chcete udržať na svojom pozemku s altánkom súkromie, správnym riešením pre vás budú bočné steny. Od záhradného altánku dokážu bočné steny dodať záhradnému posedeniu súkromie a zaistiť ochranu pred nepriaznivým počasím.

Akú má mať veľkosť altánok?

O veľkosti altánku nerozhoduje len jeho vyhradená plocha s uvedenými rozmermi. Veľmi dôležitý je pri veľkosti altánku fakt, aký mu dáte pri jeho realizácií tvar. Pre menšie rodinné posedenia určite vyhovuje štvorec alebo ešte obdĺžnik. Pre väčší altánok by bolo lepšie zvoliť tvar kruhu alebo šesťuholníka. Mali by ste vedieť, že každá bočná výplň zvyšuje pocit stiesnenosti. A preto je dobré aby ste mali navyše aspoň 10 centimetrov. Rozmery altánku je potrebné dôkladne premyslieť a tiež premerať podľa vyhradenej plochy pre jeho realizáciu.