Drevo je stále in

Poznáte niekoho, kto by nemal rád drevo? Nepochybne ide o jeden z najobľúbenejších materiálov. Zdá sa, že si ho ceníme čoraz viac práve v dobe, ktorú by sme mohli bez preháňania označiť prívlastkom plastová. Drevo nielenže pôsobí príjemne, ale aj veľmi dobre vyzerá. Aj preto nikdy nevyjde z módy. Stačí sa len trochu poobzerať okolo seba.

 

Drevený nábytok

Aj v nábytkárskom priemysle sme svedkami mnohých zaujímavých inovácií, používajú sa rôzne materiály, umelé aj prírodné. Drevom ale nikdy nič nepokazíme. Pochopiteľne, nemusíme mať hneď všetok nábytok z dreva. Aspoň jeden kúsok by ale výrazne spestril a spríjemnil interiér nášho bytu. A nezáleží na tom, či to budú drevené stolíky, stoličky, postele či skrine.

Drevené hračky

Drvivá väčšina súčasných hračiek je z plastu. Stačí vojsť do hračkárstva a vidíme to na vlastné oči. Našťastie, navzdory tejto prevahe sa do módy vracajú aj hračky z dreva. Pre generáciu našich starých rodičov to bola samozrejmosť, pre naše deti vítaná zmena a spestrenie.

Drevené tašky

Pri niektorých produktoch, ako je napríklad už spomínaný nábytok, vnímame drevo ako ich základnú esenciu. Pri iných je skôr raritou. S drvenými taškami a kabelkami sa až tak často nestretávame, ale sú aj také a vyzerajú naozaj perfektne. Nejde pritom o nič prevratne nové, veď kedysi sa také kufre vyrábali najmä z dreva. Nie je to prvý ani posledný raz, čo hľadáme inšpirácie v minulosti.

Drevené rámy na okuliare

Do podobnej kategórie ako drevené tašky spadajú aj drevené rámy na okuliare. Drevo si našlo cestu aj sem. Ak chcete zaujať už na prvý pohľad, neváhajte. Vystúpite tak z davu a výrazne sa odlíšite od ostatných. Navyše, drevený rám môžete perfektne zladiť s drevenou taškou či kabelkou.

Drevené mobily

Drevo by sme čakali všelikde, ale pri mobilných telefónoch? Ale áno, už aj také mobily sa vyrábajú. Samozrejme, nie sú celé z dreva, ale celá zadná strana telefónu môže byť drevená. Takýto telefón pritom nielen skvele vyzerá, ale výrobcovia uvádzajú, že drevený povrch je aj veľmi praktický – odolnejší voči škrabancom i vode. Ale to nie je zďaleka všetko. Drevené prvky už nájdete aj na počítačoch a laptopoch.