Lámete si hlavu s darčekmi pre deti?

drevene hrackyKúpiť vhodný darček pre dieťa, je v dnešnej dobe čoraz ťažšou úlohou. Paradoxne v minulosti, keď výber nebol taký široký, bolo to jednoduchšie ako dnes, keď hračkárstva nadobúdajú rozmery supermarketov. Je dobré si pred kúpou ujasniť, čo ktoré to dieťa baví a čomu sa často a rád venuje. Potom je to už jednoduché, ak viete, že rado číta, vaše kroky povedú skôr do kníhkupectva ako do športových potrieb.

Ak však idete na návštevu k dávnej kamarátke z minulosti , ktorej za tú dobu stihol narásť 6-ročný syn a vy o ňom nič neviete, nezúfajte, existuje akási skupina univerzálnych hračiek, ktoré potešia akékoľvek dieťa. Väčšina detí v západnej spoločnosti na nedostatok hračiek netrpí. Typické darčeky pre chlapcov sú autíčka, pre dievčatá bábiky a ďalšou veľkou spoločnou skupinou sú plyšové hračky. Človek si myslí, že s týmito hračkami, nikdy nič nepokazí, aj keď dieťa veľmi dobre nepozná. Menej častými však nebývajú hračky, ktoré by boli podnetné, rozvíjali kreativitu, podnecovali k vlastnej tvorivosti alebo by mali vzdelávací charakter.

Ak by ste sa rozhodli pre túto skupinu hračiek, máme pre vás overený tip Hračky Djeco. Sú to kreatívne a zároveň didaktické hračky a rozmanité hry, výnimočné svojím originálnym spracovaním. Vznikli ako reakcia na nedostatok hračiek, ktoré by mali podnetný, pozitívne rozvíjajúci charakter vo Francúzsku a toto poslanie stále naplňujú. Majú široký sortiment, môžete si vybrať s najrôznejších kategórií.

Ďalším kvalitným výrobcom hračiek je taktiež francúzska firma, s názvom Janod. Jej devízou je výroba kreatívnych hračiek z dreva tak, aby výsledok podporoval detskú fantáziu a túžbu po poznávaní.

Aby ste si nemuseli lámať hlavu, vybrali sme pre vás dva konkrétne tipy na hračku podľa vekovej kategórie:

  • Pre deti do troch rokov: Djeco – Bigjigs Toys Nasaď a otoč – drevená hračka pre rozvoj jemnej motoriky
  • Pre deti od troch do šiestich rokov: Janod – Magnetická mapa svetahravá didaktická, nie len zemepisná, pomôcka