Nekončiaca láska

love

Neúprosné čísla štatistík hovoria, že stále viac párov končí rozvodom či rozchodom. Stráca sa láska zo vzťahov viac ako kedysi? Alebo to svedčí o tom, že v minulosti neboli rozvody veľmi spoločensky prijímané a spoločenský tlak a očakávania známych boli silnejšie ako túžby a priania tých, ktorých sa to priamo týkalo – a teda konkrétneho muža a konkrétnej ženy?

„Západné“ trendy priniesli mnoho dobrého, ale aj horšieho. Jedna z dobrých vecí je spoločenské uvedomenie si toho, že v páre nemusia ostávať ľudia, ktorí už spolu nie sú šťastní. Že ak sa rozpadnú páry v ktorých už nebola žiadna láska, rešpekt ani úcta, nikomu tým neublížia. Jedna z menej pozitívnych vecí je však tendencia pokazené veci vyhadzovať a kupovať nové. A žiaľ sa to prenáša aj do medziľudských vzťahov.

Láska na celý život? Existuje na ňu nejaký recept? Je to možné?  Určite áno. Ale nemôžete byť s niekým len preto, aby ste s niekým boli a nevadil vám. Aby bolo manželstvo úspešné musí byť medzi mužom a ženou naozajstná láska, niečo viac, blízke spojenie. Musí to byť niekto s kým si rozumiete bez slov. Samozrejme nemusíte byť úplne rovnaký a mať rovnaké názory na všetko. Rovnako nemusí spĺňať vaše požiadavky a pokojne môžete byť aj úplne odlišní. Pre lásku je jedno že jeden z vás si potrpí na biopotraviny a druhý je milovníkom „junk food“. Takisto láske nevadí, že jeden z vás je skôr prírodný tip a veda a technika nie sú jeho veľký koníček, kým prácou, ale aj vášňou druhého je vývoj software. To je úplne jedno. To, čo medzi vami ale od začiatku musí byť, je to niečo viac, to kúzlo medzi nebom a zemou. Najdôležitejšie je práve toto kúzelné prepojenie. Ak tam na začiatku bolo, v každej náročnejšej chvíli (ktorá sa prirodzene objaví)  si pripomínajte, prečo ste s týmto človekom a puto medzi vami len zosilnie.