Práca , domácnosť, rodina. Dá sa to vôbec všetko zvládnuť?

V dnešnom svete sú na ženy kladené vysoké nároky. Respektíve si ich na seba kladú ženy samotné, ale o istom tlaku spoločnosti nemožno pochybovať.

V každom prípade je stále viac ako bežné, že ženy zvládajú, respektíve sa od nich očakáva (či očakávajú ony samé od seba) že zvládnu perfektne chod domácnosti, starostlivosť o rodinu a ešte budú aj kariérne postupovať. Je to vôbec možné, myslím, že bez ujmy na fyzickom či psychickom zdraví, to zvládnu len superženy, ale aj tie s maximálnym vyťažením. Stojí to ale vôbec za to?

Za veľa môže aj súťaživosť, myšlienky typu „keď to zvládne hentá, prečo by som to nezvládla aj ja“ alebo „Bože a tamtá chodí ešte aj na volejbalové tréningy a je vždy perfektne upravená. To aby som začala aj ja chodiť na nejaký šport a starať sa o svoje telo“.

Veľa z nás žien alebo ľudí všeobecne proste túži byť najlepšími. Ale znova sa pýtam, stojí to za to?

Ja myslím, že naozaj nie. Predpokladám, že superžena s ktorou súperíte vy, súperí s inou superženou, ktorej sa chce vyrovnať, respektíve mala prísnych rodičov, ktorí s ňou nikdy neboli spokojní a tak im chce dokázať, aká je skvelá a čo všetko dokáže. Nikam to nevedie. Je to nekonečný boj a skutočné šťastie po ktorom tak všetci túžime nám to skutočne neprinesie.

Nemusíte stráviť hodiny nakupovaním, len aby tá autosedačka, ktorú vyberiete bola proste najlepšia a ani nepotrebujete špeciálny osobitý návrh modernej obývačky s kuchyňou. Naozaj nie, nepotrebujete byť dokonalé, mať dokonalé krivky, práce, domácnosti.

Jediné čo potrebujete je byť spokojné s tým, aké ste práve v tejto chvíli, teraz nie potom. Pretože teraz je večné a potom nikdy nepríde! Kašlite na všetkých a buďte šťastné a slobodné. A skutočná sloboda spočíva v tom, že ste samy sebou bez toho, aby ste si od niekoho pýtali povolenie!